Forum Player® - Oyun İndir,Crack,Serial,İnternet,Yardım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Biliyor musun Bu Güneş Nereye Gidiyor ?

YazarMesaj
Redforlove
Super Moderatör
Super Moderatör
Redforlove

Moderatör Alımları Başlamıştır!

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 179
Konu Sayısı Konu Sayısı : 160
Şehir Şehir : Antalya
Favori Oyun Favori Oyun : WOW

Biliyor musun Bu Güneş Nereye Gidiyor ?  Empty
MesajKonu: Biliyor musun Bu Güneş Nereye Gidiyor ?    Biliyor musun Bu Güneş Nereye Gidiyor ?  EmptySalı Ağus. 10, 2010 8:11 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ebu Zerr (r.a) buyuruyor ki :

Güneş batarken Resulullah (sav) ile birlikte mescidde idim. Bana: “Ey Ebu Zerr, biliyor musun bu Güneş nereye gidiyor?” diye sordu. Ben: “Allah ve Resulü daha iyi bilirler!” dedim. “Arşın altına secde yapmaya gider, bu maksadla izin ister, kendisine izin verilir. Secde edip kabul edilmeyeceği, izin isteyip, izin verilmeyeceği zamanın (kıyametin) gelmesi yakındır. O vakit kendisine: “Geldiğin yere dön!” denir. Böylece battığı yerden doğar. Bu durumu Cenab-ı Hakk’ın şu sözü haber vermektedir. (Mealen): “Güneş, duracağı zamana doğru yürüyüp gitmektedir. Bu aziz ve alim olan Allah’ın takdiridir” (Yasin 38).

Kaynak: Buhari, Tefsir, Ya-sin 1, Bed’u'l-Halk 4, Tevhid 22, 23; Müslim, İman 250, (159); Tirmizi, Tefsir, Y

Biliyor musun Bu Güneş Nereye Gidiyor ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bunları Biliyor musunuz? Hadis-i Şeriflerin Faydaları