Forum Player® - Oyun İndir,Crack,Serial,İnternet,Yardım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Başınıza Bir Musibet Geldiğinde Bu Hadis-i Şerifleri Hatırlayın

YazarMesaj
Redforlove
Super Moderatör
Super Moderatör
Redforlove

Moderatör Alımları Başlamıştır!

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 179
Konu Sayısı Konu Sayısı : 160
Şehir Şehir : Antalya
Favori Oyun Favori Oyun : WOW

Başınıza Bir Musibet Geldiğinde Bu Hadis-i Şerifleri Hatırlayın  Empty
MesajKonu: Başınıza Bir Musibet Geldiğinde Bu Hadis-i Şerifleri Hatırlayın    Başınıza Bir Musibet Geldiğinde Bu Hadis-i Şerifleri Hatırlayın  EmptySalı Ağus. 10, 2010 8:02 am

Basiniza bir musibet geldiginde asagidaki 5 hadis-i serif'i hatirlamaniz ümidiyle...

1. Sihhatli olmaniz ve hasta olmamaniz sizi sevindirir degil mi? Birbirleriyle itisen merkepler gibi olmayi da herhalde istemezsiniz. Belalara ugramis ve boylece kefaret eshabi olmayi da istemiyorsunuzdur. Halbuki, kul icin Allah indinde oyle bir makam olur ki, ameli ile ona erisemez. Ancak, Allah onu, bu makama ulastiracak bir musibetle kendisini mubtela kilarak eristirir.

Ravi: Hz. Abdullah Ibni Iyaz (r.a.)

2. Allah Tebareke ve Teala buyurur: "Kullarimdan birine, bedeninde veya evladinda veya malinda bir musibet tevcih ettigimde, o da onu sabri cemille karsiladiginda, kiyamet gunu haya ederim, onun icin ne defter acarim, ne de mizan dikerim."

Ravi: Hz. Enes (r.a.)

3. Eger beni seviyorsan, belaya sabira hazirlan. Yemin ederim ki, Beni sevene bela, tepeden dereye gelen sudan hizli gelir. Yarabbi Beni sevene iffet nasip et. Rizki kafi miktarda olsun. Sevmeyenin mali da evladi da cok olsun.

Ravi: Hz. Ebu Hureyre (r.a.)

4. Biz Peygamberler topluluguyuz. Bizim icin belalar, ecirler gibi, kat kat verilir. Peygamberlerden bazilarina bitler, onu oldurunceye kadar, musallat olurdu. Onlar, belalardan, sizin rahatliktan hoslandiginiz gibi hoslanirlar.

Ravi: Hz. Ebû Said (r.a.)

5. Kiyamet gunu oldugunda, belaya muptela olan kimseler getirilir. Lakin onlar icin divan acilmaz, mizan kurulmaz ve siratta konulmaz. Onlarin uzerine ecir dokulur de dokulur. (Baska bir rivayette soyle eklenmektedir: Allah'in bu insanlara olan rahmetini goren diger inananlar "keske bizim etlerimizi de paramparca etselerdi de bizler de bu rahmete mazhar olsaydik" )

Ravi: Hz. Omer (r.a.)

Başınıza Bir Musibet Geldiğinde Bu Hadis-i Şerifleri Hatırlayın
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 4 şey hadis-i Şerifleri
» Ramazan Ayı Hadis-i Şerifleri
» 3 Aylar Hakkında Hadis-i Şerifler
» Şaban Ayı hakkında Hadis-i Şerifler
» Yemeği Beraber Yemek ile ilgili Hadis-i Şerifler